پلی یوریا

ساخت وبلاگ
چکیده : پلی یوریا نسل نوین پوشش های سطح و در واقع انقلابی در فناوری پوشش های سطحی می باشد. پلی یوریا پوششی پ... با عنوان : پلی یوریا بخوانید :

پلی یوریا نسل نوین پوشش های سطح و در واقع انقلابی در فناوری پوشش های سطحی می باشد. پلی یوریا پوششی پلیمری و دو جزئی است که توسط ماشین آلات مخصوص به صورت گرم بر روی سطوح پاشیده می شود، سرعت اجرای بسیار بالایی داشته و پس از حدود 12-8 ثانیه از زمان پاشش، فرایند خشک شدن شروع می گردد. پلی یوریا ی خالص برخلاف پلی یورتان ها کاتالیست ندارد که همین امر باعث افزایش خواص فیزیکی و مکانیکی پوشش می گردد. همچنین جزء دوم این پوشش بر خلاف پلی یورتان ها به جای رزین های پلی ال از رزین های آمینی تشکیل شده که این امکان را به کفپوش پلی یوریا می دهند که در شرایطی که رطوبت نسبی محیط بالاست نیز پوشش را اعمال نمود.

مزایای پلی یوریا

پلی یوریا برخلاف کفپوش اپوکسی ها که بیشتر برای مصارف درونی پیشنهاد می گردند مقاومت بسیار خوبی در برابر شرایط مختلف اتمسفری داشته و در مصارف بیرونی بسیار پایدار و با دوام است، چسبندگی بسیار خوبی به اکثر سطوح داشته و جهت محافظت از کلیه سطوح اعم از بتنی، فلزی، فولادی و ... و حتی سازه های ساحلی و یا فراساحلی در برابر خوردگی و فرسایش به کار می رود. این پوشش در صنایع دریایی، کشتی سازی، نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع معدنی، نظامی و دفاعی، صنعت آب و فاضلاب و .... به عنوان لاینینگ و یا کوتینگ بکار می رود.

...
نویسنده : آی آر پلیمر بازدید : 13 تاريخ : سه شنبه 17 مهر 1397 ساعت: 2:32